התחדשות עירונית


כאחד ממשרדי עורכי הדין הראשונים שנכנסו לתחום ההתחדשות העירונית ליווינו עד היום עשרות פרויקטים של התחדשות עירונית, הכוללים שיפוץ וחיזוק מבנים על פי תמ"א 38/1, הריסה ובניה חדשה על פי תמ"א 38/2 והריסה ובניה חדש על בסיס חוק פינוי ובינוי וחוקים נוספים.

משרדינו פיתח מתודולוגיה ייחודית לגיבוש מתחמי דיירים והוצאה לפועל באופן מאורגן ויעיל של פרויקטים להתחדשות עירונית. מתודולוגיה זו מושתתת על בקיאות בכל מנעד הדקויות של ההתחדשות העירונית על תחומיה: היכרות מעמיקה עם האינטרסים של היזמים והדיירים, תכנון ובניה, ידע מוניציפאלי,מיסוי,מימון ובטוחות.

לא פחות מכך, מתבססת המתודולוגיה שלנו על יכולת מוכחת לניהול צוותים והתנהלות נכונה מול כל הגורמים במעורבים בפרויקט. ליכולת זו חשיבות ממדרגה ראשונה בפרויקטים של התחדשות עירונית. האתגר הגדול ביותר בפרויקטים של התחדשות עירונית הוא להוביל את הדיירים, נציגות הדיירים, המפקח מטעם הדיירים, רשויות התכנון, היזם ועורך הדין של היזם – לחתימה על החוזה בפרק זמן סביר, כשתנאיו תואמים את הציפיות של כל המעורבים.

עורך הדין נבחן לא רק ביצירת חוזה המאזן בין אינטרסים שונים, אלא בראש ובראשונה באופן שבו הוא מוביל ומנהל את תהליכי העבודה המורכבים, ביכולתו להוות גורם דומיננטי המשפיע על תהליכי קבלת ההחלטות ולוחות הזמנים.
הניסיון שלנו מראה כי ככל שהזמן עובר מתחילת התהליך פוחתים הסיכויים להגיע לחתימת חוזה.

תמ"א 38: שיפוץ וחיזוק מבנים (תמ"א 38/1), הריסה ובניה מחדש (תמ"א 38/2)

בתחום זה אנו מעניקים ליווי מקיף לבעלי דירות, ליזמים ולקבלנים בכל היבטי ההתקשרות במסגרת ביצוע פרויקטים של תמ"א 38, לרבות עבודה מול הרשויות ומול דיירים סרבנים. משרדנו הינו מהראשונים עם ניסיון מוכח בתחום זה.

פינוי בינוי:

משרדינו מלווה, מארגן ומייעץ בפרויקטים של פינוי-בינוי (לפי חוק פינוי בינוי), החל משלב ההכרזה ועד לליווי שוטף וכולל של התושבים במסגרת פרויקט הבניה.
בין השאר, אנו מטפלים ב:
א. קבלת הכרזה למתחמי פינוי -בינוי.
ב. השתתפות במנהלת פרויקט פינוי -בינוי.
ג. פגישות עם דיירים, יזמים וקבלנים.
ד. התקשרויות עם יזמים וקבלנים ועריכת כל מערכת ההסכמים הקשורה לפרויקט פינוי בינוי.
ה. הגשת התנגדויות וטיפול בהליכי תכנון ובניה מול רשויות מקומיות וועדות תכנון ובניה.
ו. תביעות נגד תושבים סרבנים.

פרוייקטים לדוגמא


רח' הכנסת הגדולה

רח' הכנסת הגדולה, בבלי, ת"א

תמ"א 38 2 – הריסה ובניה מחדש

הבניינים הקיימים ייהרסו ובמקמם ייבנו בבנייה ירוקה שני בניינים מפוארים ויוקרתיים, בני 8 קומות וחניון תת קרקעי. הדיירים יקבלו תוספות שטח נרחבות לדירותיהם, שייבנו במפרט טכני גבוה, ויכללו ממ"ד, מרפסת שמש, מחסן וחניה בחניון תת קרקעי. בבניין יוקם לובי מפואר, וכמובן מעלית. היזם יקבל את דירות הגן ואת הפנטהאוזים.

רח' גורדון , ת"א

תמ"א 38/2 - הריסה ובניה חדשה (הדמיה)

הריסת שני בנינים ובניית בנין חדש. כל דירה קיימת מקבלת תוספת של כ- 25 מ"ר מחסן וחניה.

רח' בילטמור , ת"א

תמ"א 38/2 - הריסה ובניה מחדש (הדמיה)

היזם יקבל את הזכויות לדירות גן + פנטהאוזים אדריכל מוביל יעצב את הבניין בקונספט מודרני וייחודי. הדיירים יקבלו דירות חדשות וגדולות יותר, מאובזרות במפרט עשיר ומשודרג, חניון תת קרקעי, מחסנים, לובי מפואר וגינה מטופחת.

רח' ויצמן, ת"א

תמ"א 38/2 - הריסה ובניה מחדש (הדמיה)

היזם יקבל את הזכויות לדירות גן ופנטהאוזים, ויקים פרויקט יוקרה של בניין אחד, במקום שניים כיום, שיתנשא לגובה של 7.5 קומות, בנוסף לקומת קרקע, חניון תת קרקעי ולובי מפואר. דירות המגורים יוגדלו, וביניהן יהיו פנטהאוזים, מיני פנטהאוזים ודירות גן.

רח' מיכה, ת"א

תמ"א 38/1 - חיזוק ושיפוץ

היזם יקבל את הזכויות לדירות גן + פנטהאוזים. כל מערכות הבניין ישודרגו, ייבנו מרפסות שמש, מעלית, לובי וחזיתות משודרגות.

רח' סוקולוב, ת"א

תמ"א 38/1 - חיזוק ושיפוץ

היזם יקבל את הזכויות לדירות גן +פנטהאוזים. כל מערכות הבניין ישודרגו, ייבנו מרפסות שמש, מעלית, לובי וחזיתות משודרגות.

רח' נורדאו, ת"א

תמ"א 38/1 – חיזוק ושיפוץ

היזם יקבל את הזכויות לדירות גן + פנטהאוזים. הדיירים יקבלו ממ"דים ומרפסות שמש. כל מערכות הבניין ישודרגו: תיבנה מעלית, לובי מפואר, חזיתות משודרגות.
חדר מדרגות חדש, החלפת תשתיות מים, ביוב וחשמל ועוד.

צרו קשר


   טלפון: 03-612-6699

   נייד: 054-750-6064

   פקס: 03-613-1616

   דוא"ל: nathan@sr-law.co.il

   מנחם בגין 11 (בית רוגובין-תדהר)
קומה 16 רמת-גן

Pin It on Pinterest

Share This